Każdy dom lub mieszkanie powinno być wyposażone w sprzęty AGD, ułatwiające wykonywanie prac związanych np. z praniem. Dlatego też wiele osób rozważa zakup urządzeń takich jak suszarka czy pralko-suszarka, które wyróżniają się szeregiem przydatnych funkcji. W szczególności drugi wymieniony produkt zbiera pozytywne opinie i coraz częściej pojawia się w polskich łazienkach. Czy warto kupić taką maszynę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

Rodzaje i zasada działania pralko-suszarek

Niejednokrotnie klienci zastanawiają się nad wyborem suszarki czy pralko-suszarki. Bezsprzecznie drugi sprzęt daje większe możliwości, ponieważ pierze, odwirowuje wodę, a na końcu suszy odzież i inne tekstylia. Zanim zostanie postawione pytanie, czy warto kupić pralko-suszarkę, trzeba zaznaczyć, że na rynku są dostępne różne typy tego rodzaju artykułów. Wyróżnić można klasyczne modele kondensacyjne, w których powietrze jest podgrzewane przez specjalne grzałki. Powstała w tym procesie woda musi być potem usunięta. Trafia więc do specjalnego pojemnika lub bezpośrednio do sieci wodno-kanalizacyjnej. Z nowocześniejszych technologii korzystają  w opinii wielu osób znacznie lepsze  produkty z pompą ciepła, które dzięki zamkniętemu obiegowi wykorzystują powstałe ciepło w kolejnych fazach suszenia. W konsekwencji ubrania nie przesuszają się, a zużycie prądu jest mniejsze.

Czy warto kupić pralko-suszarkę? Poznaj jej zalety

Aby podjąć trafną decyzję i wybrać optymalną pralko-suszarkę, dobrze jest wiedzieć, jakie zalety wiążą się z użytkowaniem tego urządzenia. Niewątpliwie dzięki takiemu elementowi wyposażenia domu zaoszczędzisz sporo miejsca, gdyż nie będą potrzebne metalowe stojaki, sznurki na balkonie bądź tarasie. Równie ważny jest fakt, że zyskasz też czas, gdyż sprzęty mają liczne krótkie programy, a nawet opcję redukcji zagnieceń, pozwalającą znacznie ograniczyć konieczność prasowania. Sprzęty takie jak suszarka Electrolux mają mnóstwo ciekawych funkcji i rozmaitych programów, różniących się chociażby czasem trwania. Warto je kupić także dlatego, że suszenie w pomieszczeniach zwiększa wilgotność powietrza i może powodować choroby dróg oddechowych. Zamknięta komora gwarantuje, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Wady pralko-suszarek

Choć pralko-suszarki zbierają znakomite opinie od klientów, to mają również pewne wady. Nie przysłaniają one jednak mocnych stron tych maszyn. Osoby zastanawiające się, czy warto je kupić, muszą pamiętać, że ładowność suszenia zawsze jest mniejsza niż ładowność prania. Tego typu urządzenia zużywają też stosunkowo dużo energii elektrycznej, a na uwadze trzeba mieć fakt, że ewentualna awaria może wymagać skomplikowanych, kosztownych napraw.

Wybierz spełniającą wymagania pralko-suszarkę

Poznanie zalet i wad pozwala bardziej świadomie rozważyć kwestię, czy warto kupić pralko-suszarkę. Dzięki temu przeanalizujesz kluczowe parametry i właściwości. Chodzi zarówno o podstawowe cechy, np. wymiary urządzenia albo maksymalny wsad, jak i poziom generowanego hałasu oraz klasę energetyczną. Na wrażenie z użytkowania wpływ mogą mieć również liczne dostępne programy i nowoczesny wygląd. Jeśli chcesz odczuwać pełną satysfakcję, zawsze wybieraj renomowane marki oraz sprawdzonych sprzedawców.