Dlaczego wiszący drapak dla kota jest potrzebny?

Wielu właścicieli zwierząt nie rozumie ich nawyków. Przez niewiedzę nie zapewniają swoim pupilom właściwych warunków, a często nawet je karzą za ich zachowanie. Tak jest w przypadku drapania przez koty. Nie jest to kaprys czy złośliwość, a ich naturalna potrzeba. Dlatego warto kupić specjalne przedmioty, które umożliwią drapanie. Zobacz, jakie!

Najważniejszy produkt dla futrzaka – drapak 

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania, w którym przebywają futrzaki, jest wiszący drapak dla kota. Jest to zabawka, którą przymocowuje się do ściany lub innego przedmiotu na wysokości. Jej powierzchnia obklejona jest specjalnym materiałem przypominającym nieco swoim wyglądem durszlak. Dzięki temu idealnie nadaje się do ścierania kocich pazurków. 

Atutem modeli przeznaczonych do powieszenia, a nie ustawienia na podłodze, jest fakt, że umożliwiają one dodatkową zabawę, jaką jest wspinanie się. Stawiając właśnie na takie warianty, zapewni się pupilom możliwość drapania i jednoczesnego przeciągania się oraz ćwiczenia mięśni grzbietu. Warto stworzyć w domu strefę wyposażoną w takie produkty, bo wspomniane wyżej procesy, a szczególnie ten pierwszy, są niezwykle ważne. Dlaczego? 

Dlaczego kot drapie? 

Drapanie po różnych powierzchniach ma swój cel. Przede wszystkim w ten sposób usuwane są martwe części pazurków. Dzięki temu nie urosną zbyt długie i nie dojdzie do problemu z ich wrastaniem w tkankę łap. Czynność ta jest zatem bardzo istotna i nie powinno się jej przerywać. Drapanie to także swoista gimnastyka dla futrzaka, który w ten sposób się rozciąga. Niekiedy jest to również oznaka znaczenia terenu. 

Postaw na drapak dla kota i uchroń swoje wnętrze przed zniszczeniami

Nie dziwi, że właściciele często denerwują się, widząc codzienne rytuały odprawiane przez ich zwierzęta. Widok porwanych foteli, zniszczonych książek czy porysowanych mebli to nic przyjemnego. Na szczęście można temu przeciwdziałać, nie ograniczając jednocześnie potrzeb swojego pupila. Właśnie z tego powodu warto postawić na wiszący drapak dla kota. Dzięki niemu będzie on mógł do woli bawić się, a wyposażenie pomieszczeń pozostanie nienaruszone.

Zapewnij różnorodność

Na rynku dostępne są rozmaite modele drapaków. Warto kupić właśnie kilka odmiennych modeli (inne wymiary, kąty ustawienia itp.). Pozwoli to stworzyć futrzakowi swoisty różnorodny park rozrywki z produktami zamontowanymi pod kilkoma kątami.