Nie masz stałego zatrudnienia, dlatego żaden bank nie chce Ci dać kredytu? A może wpadłeś w pętlę zadłużenia lub masz negatywne wpisy w BIK, KRD lub innej bazie dłużników, co przekreśla Twoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku? Sprawdź, gdzie możesz zyskać zastrzyk gotówki w takich sytuacjach. Przeczytaj i zwróć się do firm, które oferują pożyczki nawet bez zdolności kredytowej!

Dlaczego bank może odmówić Ci kredytu?

Banki mogą odmówić Ci kredytu, gdy:

 • nie posiadasz stałych i udokumentowanych dochodów,
 • nie spłacałeś w terminie poprzednich zobowiązań,
 • nie zbudowałeś jeszcze swojej wiarygodności finansowej,
 • Twoje dane widnieją w BIK, BIG, KRD, EFIF, InfoMonitor lub innych bazach dłużników.

W tych sytuacjach Twoja zdolność kredytowa zostanie oceniona negatywnie. Gdzie pożyczyć pieniądze? Ofert musisz poszukać w firmach pozabankowych, które nie są zobligowane do tak skrupulatnego weryfikowania historii, jak instytucje finansowe.

Gdzie pożyczyć pieniądze poza bankiem?

Wiele prywatnych firm udziela tzw. chwilówek, szybkich pożyczek na dowód, przez Internet, bez zdolności kredytowej czy dla zadłużonych pod zastaw nieruchomości. Gdzie pożyczyć pieniądze poza bankiem, aby było bezpiecznie?

Zawsze sprawdź podmiot oferujący pożyczki. Skorzystaj z Krajowego Rejestru Sądowego, gdzie znajdziesz dane o działalności w ramach spółek kapitałowych. Rejestr Instytucji Pożyczkowych prowadzi Krajowa Komisja Nadzoru Finansowego. Możesz także zweryfikować pożyczkodawcę w porównywarce produktów pozabankowych i na tej podstawie ocenić atrakcyjność proponowanej oferty na tle innych podmiotów.

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Zawsze dokładnie sprawdź, dlaczego Twój wniosek w banku został odrzucony. To pozwoli Ci ustalić, czy przeszkodą były negatywne wpisy w bazie dłużników, zbyt wysoki poziom zadłużenia lub zbyt młody wiek. Dopiero na tej podstawie możesz zacząć ustalać, gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej. Dzięki temu Twój wniosek nie zostanie odrzucony także przez firmę pozabankową, która również weryfikuje potencjalnych pożyczkodawców.

Niektóre instytucje nie sprawdzają KRD, inne udzielają finansowania nawet osobom z komornikiem (zwykle przy dodatkowym zabezpieczeniu i przy dopłacie) lub oferują pożyczki już od 18 roku życia.

Pożyczki bez BIK znajdziesz m.in. w ofercie:

 • Pożyczka Plus,
 • Smart Pożyczka,
 • ExtraPortfel,
 • Freezl (firma współpracuje jednak z KRD i InfoMonitor).

Pożyczki bez KRD znajdziesz m.in. w:

 • Wonga,
 • Kuki,
 • MoneyMan.

Brak zdolności finansowej? Nie jesteś bez szans na pożyczkę!

Jak widzisz, negatywna decyzja banku nie musi oznaczać przekreślenia Twoich szans na zdobycie potrzebnej gotówki. Pamiętaj jednak, że ważne jest nie tylko, gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej, ale także bezpieczeństwo transakcji. Zawsze sprawdź wysokość RRSO. Dokładnie przeczytaj umowę i oceń, czy będzie Cię stać na terminową spłatę zadłużenia.