Obecność marki w przestrzeni online to świetny sposób na jej promocję wśród nowych, potencjalnych klientów. Aby zaprezentować swoją ofertę w odpowiedni sposób, warto zlecić projekt serwisu sprzedażowego, który może wykonać profesjonalna agencja SEO. Tworzenie sklepów internetowych w Warszawie czy dowolnym innym mieście wymaga nakładów środków oraz czasu, jednak jest opłacalne. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, co na tym zyskasz!

Dlaczego marka musi mieć sklep online?

W dzisiejszych czasach ogromna część konsumentów poszukuje towarów oraz usług w internecie, korzystając z wyszukiwarki Google. Dzięki temu otrzymują oni wyniki od dystrybutorów i producentów z różnych części kraju, co ułatwia znalezienie najlepszej oferty. Jest to dobra informacja dla sprzedawców, którzy zakładając własny sklep internetowy, mogą dotrzeć do zupełnie innej grupy docelowej, niż w przypadku stacjonarnego punktu sprzedaży.

Administratorzy mogą szybko zauważyć korzyści płynące z własnego sklepu internetowego, korzystając z bezpłatnego narzędzia Google Analytics. W programie widoczny jest m.in. ruch na stronie w konkretnych przedziałach czasowych. Jednak własny serwis sprzedażowy to nie tylko więcej odwiedzin w ciągu dnia, ale także:

  • większy prestiż,
  • skuteczna walka z konkurencją,
  • budowa wizerunku marki w sieci,
  • zwiększone obroty.

Dodatkowo w przypadku rezygnacji ze sprzedaży stacjonarnej można obniżyć ogólne koszty sklepu, a tym samym też zminimalizować ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Jak stworzyć sklep internetowy?

Serwis sprzedażowy można zaprojektować samodzielnie lub zgłosić się po pomoc do profesjonalistów. Praktycznie każda agencja SEO pracuje zdalnie, oferując tworzenie sklepów internetowych w Warszawie, Gdańsku czy innej części kraju i świata. Jednak bez względu na to, kto zajmuje się tym zadaniem, cały proces wygląda podobnie.

Pierwszy krok to wybór platformy e-commerce, na której zostanie założony sklep online. Do dyspozycji jest wiele opcji różniących się ceną, stopniem trudności obsługi czy dodatkowymi funkcjami. Warto, aby wybrana platforma działała w modelu SaaS, który polecany jest zwłaszcza początkującym webmasterom. Do tego trzeba jeszcze dokupić hosting i domenę.

Następny krok to projektowanie samej strony. Ważne, aby jej wygląd był estetyczny i zgodny z tematyką sklepu. Trzeba też zadbać o odpowiednie opcje wygodnych płatności, regulamin strony oraz inne udogodnienia dla kupujących np. formularz kontaktowy lub chat.

Zleć tworzenie sklepu www profesjonalistom!

Profesjonalna agencja SEO to najlepsze miejsce, aby zamówić własny serwis sprzedażowy. Możesz tam liczyć nie tylko na tworzenie stron internetowych od podstaw, ale też ich pozycjonowanie, które jest skuteczną formą promocji w sieci. W takiej firmie pracują webmasterzy, specjaliści SEO i inni eksperci, którzy doskonale orientują się w obsłudze Google Analytics i innych, przydatnych narzędzi.