Jakie przedsiębiorstwo działające w Warszawie oferuje szybkie drukowanie 3D?

Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić urządzenie tworzące modele przestrzenne części do maszyn, elementów dekoracyjnych czy nawet skomplikowanych elementów zastępujących niektóre części ciała, jak np. zastawki serca. Obecnie sprzęt ten jest dość powszechnie używany. Interesuje Cię, do jakich celów? Przeczytaj tekst!

Do kogo się zwrócić, mając do wykonania np. część do maszyny?

Wyjścia są dwa, można zlecić tę pracę firmie zajmującej się obróbką skrawaniem lub poszukać drukarni oferującej klientom np. z Warszawy drukowanie 3D. Procesy te są odwrotnością siebie. Pierwszy polega na zdejmowaniu kolejnych warstw materiału aż do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu, drugi natomiast polega na nakładaniu poszczególnych warstw jedna na drugą do chwili zakończenia procesu. Jeżeli dany element ma mieć skomplikowany kształt, z pewnością łatwiej będzie go wykonać, drukując.

Jak długo powstaje dany element przestrzenny?

Wszystko zależy od materiału, stopnia skomplikowania kształtu, rozmiaru, a także sprzętu. W Warszawie działają wyspecjalizowane firmy podejmujące się realizacji trudnych zleceń w ciągu nawet kilku godzin. Dysponują one szybkimi technologiami drukowania 3D LSPc na przemysłowych drukarkach NEXA3D, pozwalającymi na wykonanie najwyższej jakości modeli z przemysłowej klasy fotopolimerów. Żadna inna technologia, przynajmniej na razie, nie może się równać ze wspomnianą wyżej. Jest ona przydatna szczególnie wówczas, gdy przedsiębiorstwo jest zagrożone sporymi stratami z powodu przestoju.

Czy są drukarki umożliwiające drukowanie elementów z metalu?

Jest taka możliwość, ale na pewno nie w warunkach domowych. Musi to być wysokiej jakości sprzęt umożliwiający wydruki metalowe o wyjątkowej strukturze wewnętrznej. Są one lżejsze i prawidłowo przenoszą obciążenia. Wyspecjalizowane drukarnie umożliwiają drukowanie 3D np. z:

  • miedzi,
  • stali nierdzewnej,
  • stali narzędziowych,
  • superstopu Inconel.

Czy możliwe jest zamówienie wielu elementów?

Drukarnie przyjmują zlecenia na pojedyncze sztuki i na serie, a drukowane modele są często mocniejsze i lżejsze od pierwowzoru. Jeśli chcesz zlecić drukowanie 3D, poszukaj w sieci drukarni i zleć wykonanie potrzebnego elementu!