Sprzedaż online to doskonała forma na poszerzenie obszaru działalności punktu stacjonarnego. Aby jednak była możliwa, trzeba założyć własny serwis www, na którym klienci będą mogli dokonać bezproblemowych zakupów. W tym celu potrzebne jest oprogramowanie CMS, wysokiej jakości grafiki, dobry content oraz szereg innych działań. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, ile szacunkowo kosztuje tworzenie sklepów internetowych w Warszawie i innych miastach!

Oprogramowanie CMS to podstawa

Obecnie nie trzeba samodzielnie pisać kodu strony, aby otworzyć własny serwis sprzedażowy. W dzisiejszych czasach webmasterzy mają do dyspozycji różnego typu oprogramowania CMS, które znacznie ułatwiają pracę. Co najważniejsze, na rynku jest wiele darmowych programów tego typu oferujących mnóstwo wygodnych funkcji, które powinny wystarczyć do prowadzenia standardowego sklepu internetowego. Osoby zainteresowane mogą skorzystać m.in. z:

  • PrestaShop,
  • WooCommerce,
  • Magento.

Obsługa powyższych programów wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego projekt strony www warto zlecić profesjonalistom, którzy dostosują ją do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy. Przedsiębiorcy, których interesuje tworzenie sklepów internetowych w Warszawie, mogą zaangażować agencję z innego miasta, bo większość z nich działa bowiem zdalnie. 

Cena sklepu online – od czego zależy?

Zamawiając projekt sklepu online w agencji SEO, można otrzymać gotowy produkt, który będzie działać sprawnie. W przypadku takiej współpracy ostateczna cena usługi uzależniona jest od wielu zmiennych. Koszt otwarcia serwisu sprzedażowego z dużą liczbą produktów w ofercie będzie znacznie wyższy niż w przypadku portalu z niewielkim asortymentem. Wiąże się to z dużą liczbą stron oraz podstron, na które trzeba stworzyć content, zrobić zdjęcia towarów oraz wprowadzić wszystkie dane do CMS.

Na cenę tworzenia sklepu internetowego wpływa także koszt hostingu (od 100 do 1000 zł) oraz domeny (od 50 zł). Warto skorzystać też z certyfikatu SSL (do 100 zł), który gwarantuje bezpieczeństwo danych klientów. Do tego dobrze też od razu zlecić pozycjonowanie sklepu, aby był lepiej widoczny w wynikach wyszukiwań w Google. Na taką usługę składa się m.in. wysokiej jakości content, zawierający odpowiednie słowa kluczowe.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Wbrew pozorom tworzenie sklepów internetowych w Warszawie czy innym, dużym mieście nie musi być obciążeniem dla budżetu firmy. W przypadku niewielkiego serwisu, działającego na małą skalę cena waha się między 5-15 tys. zł. Z kolei firma sprzedająca do 60 różnych produktów zapłaci już od 12 tysięcy w górę. Czas realizowania strony wynosi od 4 do kilkunastu tygodni.