Wiele przedsiębiorstw, takich jak oczyszczalnie ścieków, przepompownie czy zakłady produkujące mączkę kostną, może stanowić ogromną uciążliwość dla otaczającego je środowiska ze względu na emisję przykrych zapachów. Nierzadko istnieje też obawa o rozprzestrzenianie się bakterii i grzybów, które trzeba zatrzymać. Jak można tego dokonać? Sprawdź już teraz!

Zamgławiacze i ich rodzaje

Aby zapobiec problemom, jakie napotyka ludność mieszkająca w okolicy różnych obiektów zajmujących się przetwórstwem lub utylizacją, wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia wytwarzające bariery dezodorujące, dezynfekujące albo likwidujące zapylenie. W zależności od rodzaju emisji mogą to być aparaty wytwarzające bariery suche lub mokre. W przypadku zapór mokrych sprzęt ten dzielony jest na:

  • stacjonarny, wymagający stałego dostępu do wody,
  • mobilny, w którym można wykorzystać wodę deszczową lub np. ze zbiornika przeciwpożarowego.

Kiedy stosuje się sprzęt mobilny?

Wszelkie  zamgławiacze mobilne, wytwarzające dezynfekującą lub zatrzymującą odory mgłę, można wykorzystywać w dużych pomieszczeniach zamkniętych i na otwartej przestrzeni. Są one używane wszędzie tam, gdzie:

  • nie ma możliwości stałego podłączenia wody,
  • występuje jedynie okresowa uciążliwość odorowa,
  • źródło przykrych zapachów ma zmienne położenie,
  • prowadzone prace mają zmienną lokalizację.

Gdzie można kupić tego typu sprzęt?

Są to specjalistyczne urządzenia, dostępne w wielu rodzajach. Projektują, produkują i sprzedają je firmy związane z branżą, której celem jest neutralizacja i przeciwdziałanie uciążliwościom zapachowym, a także oczyszczanie powietrza z pyłów oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Producenci tych urządzeń, tacy jak firma bioArcus Sp. z o.o , traktują swoje działania jako misję, dlatego są wsparciem dla podmiotów pragnących korzystać z ich produktów. Oferują również doradztwo techniczne oraz serwis. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę producenta!