Wiele przedsiębiorstw, takich jak oczyszczalnie ścieków, przepompownie czy zakłady produkujące mączkę kostną, może stanowić ogromną uciążliwość dla otaczającego je środowiska ze względu na emisję przykrych zapachów. Nierzadko istnieje też obawa o rozprzestrzenianie się bakterii i grzybów, które trzeba zatrzymać. Jak można tego dokonać? Sprawdź już teraz!
Zamgławiacze i ich rodzaje
Aby zapobiec problemom, jakie napotyka ludność mieszkająca w okolicy różnych obiektów zajmujących się przetwórstwem lub utylizacją, wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia wytwarzające bariery dezodorujące, dezynfekujące albo likwidujące zapylenie. W zależności od rodzaju emisji mogą to być aparaty wytwarzające bariery suche lub mokre. W przypadku zapór mokrych sprzęt ten dzielony jest na:
- stacjonarny, wymagający stałego dostępu do wody,
- mobilny, w którym można wykorzystać wodę deszczową lub np. ze zbiornika przeciwpożarowego.
Kiedy stosuje się sprzęt mobilny?
Wszelkie zamgławiacze mobilne, wytwarzające dezynfekującą lub zatrzymującą odory mgłę, można wykorzystywać w dużych pomieszczeniach zamkniętych i na otwartej przestrzeni. Są one używane wszędzie tam, gdzie:
- nie ma możliwości stałego podłączenia wody,
- występuje jedynie okresowa uciążliwość odorowa,
- źródło przykrych zapachów ma zmienne położenie,
- prowadzone prace mają zmienną lokalizację.
Gdzie można kupić tego typu sprzęt?
Są to specjalistyczne urządzenia, dostępne w wielu rodzajach. Projektują, produkują i sprzedają je firmy związane z branżą, której celem jest neutralizacja i przeciwdziałanie uciążliwościom zapachowym, a także oczyszczanie powietrza z pyłów oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych.
Producenci tych urządzeń, tacy jak firma bioArcus Sp. z o.o , traktują swoje działania jako misję, dlatego są wsparciem dla podmiotów pragnących korzystać z ich produktów. Oferują również doradztwo techniczne oraz serwis. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę producenta!