Sprawy karne, karnoskarbowe, rodzinne lub cywilne to przykładowe kwestie, w których klienci szukają wsparcia. Wśród usług, jakie oferuje kancelaria adwokacka w Rybniku lub innym mieście, znajdują się m.in. porady prawne. Ich zakres dopasowywany jest do zawiłości problemu oraz potrzeb zgłaszających się osób. Dowiedz się, na czym polega ta forma pomocy.

Czym są porady prawne?

Mogą one obejmować zagadnienia związane np. z:

  • postępowaniem karnym lub w sprawie o wykroczenie,
  • rozwodem, podziałem opieki nad dziećmi lub majątku małżonków,
  • zawieranymi umowami cywilno-prawnymi – m.in. bankowymi, kupna-sprzedaży lub wynajmu nieruchomości,
  • przestępstwami lub wykroczeniami skarbowymi.

Adwokat z Rybnika lub innego miasta odpowiada na pytania dotyczące danego problemu oraz wyjaśnia, jak go można rozwiązać w świetle obowiązujących przepisów. Przedstawia także procedurę postępowania sądowego.

Jak przygotować się na spotkanie z adwokatem?

Przede wszystkim warto przygotować wszystkie pytania, jakie klient chce zadać prawnikowi. Równie ważne są dokumenty, które mogą okazać się przydatne w sprawie. Istnieje możliwość telefonicznego skonsultowania z kancelarią adwokacką, jakie pisma ze sobą wziąć. W przypadku, gdy postępowanie już się toczy przed sądem, wtedy należy zrobić kserokopię akt sprawy i zabrać ze sobą na spotkanie.

Porady prawne w kancelarii

Długość spotkania z adwokatem w sprawie udzielanej porady zależy od problemu i stopnia jego zawiłości. Udzielana pomoc prawna opiera się przede wszystkim na przeanalizowaniu przyniesionych przez klienta dokumentów. Pozwala to na udzielenie kluczowych odpowiedzi i zaproponowanie możliwego rozwiązania.