Tłuszcz na brzuchu – jak się go pozbyć?

Nadmiar tkanki tłuszczowej może powodować obniżenie pewności siebie. Szczególnie problematyczny jest tłuszcz na brzuchu, którego trudno jest się pozbyć. Podstawą rozwiązania tego problemu jest wdrożenie zdrowych nawyków do swojego życia. Przeczytaj do końca ten krótki poradnik i poznaj skuteczne metody na wysmuklenie figury!

Ćwiczenia eliminujące tłuszcz na brzuchu

Wiele osób jest przekonanych, że do eliminacji tkanki tłuszczowej z tego obszaru najlepiej sprawdzają się tzw. brzuszki. Jednak ćwiczenia polegające na wykonywaniu w pozycji leżącej skłonów tułowia w rzeczywistości rozwijają mięśnie pleców, a nie brzucha. Te ostatnie możesz wzmocnić, realizując plan treningowy zawierający takie sekwencje, jak m.in.:

  • plank/deska –  podpór na przedramionach i palcach stóp,
  • unoszenie nóg w pozycji leżącej,
  • rozciąganie z użyciem kółka lub rollera,
  • przyciągania nóg do tułowia.

Zdrowa dieta w walce z tłuszczem na brzuchu

Nawet najlepiej opracowany plan treningowy okaże się niewystarczający jeśli nie wprowadzisz zdrowych nawyków do swojego codziennego jadłospisu. Stosowanie restrykcyjnych diet redukcyjnych daje bowiem tylko krótkotrwałe rezultaty i może z czasem powodować wystąpienie tzw. efektu jo-jo, czyli ponownego, nagłego przybierania na masie. Lepszym rozwiązaniem jest trwała rezygnacja z wysoko przetworzonych produktów, słodkich napojów i zastąpienie ich jedzeniem składającym się z warzyw i owoców, zdrowych źródeł białka, a także zbóż, orzechów, nabiału, jaj oraz wody i ewentualnie świeżych soków. 

Aby pozbyć się tłuszczu na brzuchu, musisz też pilnować kaloryczności swojego dziennego jadłospisu. Skorzystaj z porady eksperta lub specjalnych kalkulatorów online, które wyliczają zapotrzebowanie energetyczne pod kątem wieku, masy ciała, aktywności fizycznej oraz płci. 

Redukcja tłuszczu na brzuchu – suplementy

Regularne ćwiczenia fizyczne odpowiednich partii mięśni, połączone z prawidłowo zbilansowaną dietą, to najlepszy sposób na zgrabną sylwetkę. Aby wyeliminować tłuszcz na brzuchu , możesz też sięgnąć po suplementy bazujące na substancjach czynnych, które mogą powodować obniżenie apetytu oraz wspierać regenerację komórek.