Podstawowe urządzenia medyczne wykorzystywane są w domach, szpitalach i placówkach opiekuńczych. Jakie produkty przydają się do kontrolowania samopoczucia pacjenta? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni termometr, wagę i ciśnieniomierz.

Termometry i wagi

Regularne badania są ważną częścią profilaktyki chorób. Bardzo często wykonuje się na przykład pomiar temperatury, dzięki któremu można wykryć infekcję w organizmie  oraz dobrać odpowiednie leki. Gorączka jest niepokojącym objawem, którego wystąpienie warto skonsultować z lekarzem lub pielęgniarką. Zbijana jest za pomocą medykamentów dobranych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Praktycznym rozwiązaniem jest termometr elektroniczny Omron, który umożliwia szybkie zmierzenie temperatury. Badanie trwa zaledwie około 40 sekund. Wyniki można zapisywać w specjalnej aplikacji.

Kolejnym urządzeniem często wykorzystywanym w placówkach medycznych jest waga. Masa ciała pacjenta ma ogromne znaczenie przy ustalaniu jego diety oraz przy doborze leków. Kupując ten sprzęt warto zwrócić uwagę na wyświetlacz. Odczytanie na nim danych powinno być proste ze względu na duże, wyraźne cyfry.

Ciśnieniomierze

Lekarze nieraz zalecają regularne badanie ciśnienia krwi. Szczególnie powinny je wykonywać osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się ciśnieniomierze, które:

  • wyposażono we wskaźnik ruchu ciała i założenia mankietu,
  • wykonują pomiary metodą oscylometryczną,
  • mają funkcję wykrywania nierównego tętna przy arytmii,
  • sprzedawane są w zestawie z etui zamykanym na zamek błyskawiczny.

Warto pamiętać, że u małych dzieci przydają się mankiety w rozmiarze dziecięcym, które są dostosowane do mniejszej rączki pacjenta.

Nowoczesne urządzenia medyczne

Do regularnych badań przydaje się dobry ciśnieniomierz, termometr i waga. Wybierz sprzęt, który pozwala na szybkie odczytanie wyniku. Urządzenia medyczne sprawdzają się zarówno w domu, jak i placówce medycznej.