Wanna narożna – za i przeciw takiemu rozwiązaniu

Jesteś w trakcie urządzania lub remontowania łazienki? Z pewnością zastanawiasz się nad elementami armatury, jakie powinny się w niej znaleźć. Wiele osób stawia na prysznice, jednak te, które cenią sobie przede wszystkim komfort, chętnie wybierają wanny, w tym modele narożne. Poznaj za i przeciw takiego rozwiązania!

Wanna narożna – dlaczego warto ją wybrać?

Tego, czym jest wanna narożna , wyjaśniać nie trzeba. Jakie jednak ma ona zalety? Różne i liczne – tak można to ująć w skrócie. Wymienia się najczęściej w tym kontekście m.in. oszczędność miejsca, dużą pojemność i nowoczesny charakter. Poniżej przeczytasz na ten temat więcej.

Oszczędność miejsca

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za jej zakupem jest oszczędność miejsca w łazience. Przylegająca do dwóch ścian z np. łukowatym frontem świetnie pasuje nawet do mniejszych pomieszczeń, dając dużo miejsca do kąpieli. A skoro o tym…

Duża pojemność

Tego typu wanny często są pojemniejsze niż modele prostokątne. Tym samym są bardziej komfortowe, pozwalając wyciągnąć się w ich wnętrzu. Co więcej – nierzadko dodatkowy element stanowi siedzisko w rogu. To przyjazne rozwiązanie dla osób starszych i dzieci.

Nowoczesny charakter

Takie modele rewelacyjnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. W pomieszczeniach zaaranżowanych m.in. w klimacie minimalizmu funkcjonalność stanowi istotną zaletę. Jeśli więc nie montujesz w swojej łazience prysznica – warto zastanowić się nad opisywanym wariantem.

Jakie wady mogą mieć wanny narożne?

Poznałeś kilka zalet tego rozwiązania. A jakie wanna narożna może mieć wady? Przekonaj się!

Wyższa cena

Porównując ją z modelem prostokątnym – może być ona od niego droższa. Co więcej – koszty montażu zwykle wiążą się z wyższym wydatkiem, gdyż trzeba jeszcze zadbać o stosowną zabudowę.

Bywa trudniejsza w utrzymaniu czystości

Taki produkt bywa także trudniejszy w myciu. Chodzi tu w szczególności o docieranie do narożnika, co – w przypadku większych egzemplarzy – wymaga wejścia do niej. Spłukiwanie jej też wiąże się z potencjalnie większym zachlapaniem łazienki.

Jak wybrać wannę narożną dla siebie?

Przede wszystkim trzeba dobrać jej odpowiednią wielkość i typ. Istotny jest też materiał, z jakiego ją wykonano. To podstawowe cechy wymagające zwrócenia uwagi. Nie zapominaj o designie – powinien być on spójny z tym, jak wygląda łazienka. Dlatego najlepiej przejrzyj oferty sklepów w sieci, gdzie znajdziesz szeroki wybór takich produktów.