Wanny narożne – kiedy warto wybrać to rozwiązanie?

Urządzając łazienkę, trzeba dokonać ważnych wyborów. Jeden z nich dotyczy doboru odpowiedniej wanny. Dużą popularnością cieszą się modele narożne. Czy to dobry zakup? Kiedy warto na niego postawić? Jeśli zastanawiasz się nad nim – poniżej znajdziesz kilka wskazówek, pomocnych w podjęciu decyzji. Sprawdź je!

Jeśli masz małą łazienkę, w której nie planujesz prysznica

Jeśli masz dużą łazienkę, takie rozwiązanie też najpewniej świetnie się spisze. Jednak w przypadku, gdy marzy Ci się wanna, a dysponujesz niewielką ilością miejsca, wariant narożny może być znakomitą opcją. Umożliwia bardziej funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni o średniej lub małej powierzchni. Naturalnie – wiele zależy od rozmiaru samego modelu, ale w sprzedaży są kompaktowe produkty – idealne dla miłośników domowego SPA.

Jeśli cenisz sobie komfort w czasie kąpieli

Komfort – to zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet wanien w ogóle. Jednak wskazuje się, że modele narożne często mają większą powierzchnię i są szersze niż ich prostokątne odpowiedniki. Dzięki temu w czasie kąpieli możesz wygodnie się myć, bez obijania się o ścianki. Jeśli dodatkowo wybrałeś dłuższy wariant – wygodnie wyciągniesz też nogi.

Szukasz wanny pasującej do niemal każdego stylu

Warto wiedzieć, że wanna narożna jest bardzo uniwersalna jeśli chodzi o dopasowanie do stylu wnętrza. W sprzedaży dostępne są modele wykonane z różnych materiałów – m.in. akrylowe i żeliwne, jakie świetnie korespondują z minimalistycznymi lub klasycznymi wnętrzami. Dodatkowo masz niemal dowolność doboru zabudowy.

Jak wybrać wannę narożną?

Zdecydowany już na taki zakup? A czy wiesz, jaka wanna narożna powinna stanąć u Ciebie? Dobierając ją, zwróć uwagę na jej wymiary. Jeśli masz niewielką łazienkę, powinieneś postawić na bardziej kompaktowy model. Istotny jest również kształt – nie wszystkie mają równe boki przyległe do ściany. Niektóre są asymetryczne, co doskonale sprawdza się w węższych pomieszczeniach. Koniecznie zwróć także uwagę na materiał – od tego zależy m.in. cena, ale i trwałość produktu.

Odnajdź odpowiedni model dla siebie!

Znając już jej zalety, wiesz, że wanna narożna to świetne rozwiązanie. Dowiedziałeś się też, na co zwracać uwagę przy wyborze. Pozostaje kwestia doboru odpowiedniego modelu dla siebie. W tym celu zajrzyj na stronę dobrego sklepu z wyposażeniem łazienek, gdzie znajdziesz szeroki wybór produktów. Przejrzyj je, ustal odpowiednie filtry i dokonaj zakupu!