Zadbaj o właściwe warunki dla swojego futrzaka – wiszący drapak dla kota!

Właściciele zwierząt doskonale rozumieją, jak ważne jest stworzenie im odpowiednich warunków. Szczególnie wymagające są koty. Każdy, kto posiada je w domu, z pewnością nie raz musiał pogodzić się ze zniszczonymi meblami czy innymi przedmiotami. Dlatego warto kupić produkty do drapania przez pupila. Zobacz, jakie artykuły okażą się przydatne. 

Absolutna podstawa – wiszący drapak dla kota 

Tzw. dachowce, a zatem futrzaki żyjące na zewnątrz, mają wiele okazji do zaspokojenia swojej naturalnej potrzeby, jaką jest ścieranie pazurków. Dzieje się to podczas codziennych czynności, jak chodzenie po powierzchniach z ostrymi wypustkami czy wspinanie się na przeszkody. Zupełnie inaczej jest w przypadku pupilów domowych. Te chodzą głównie po dywanie lub gładkiej podłodze, co nie sprzyja samoczynnemu usuwaniu martwych tkanek, dlatego celowo drapią o różne przedmioty znajdujące się w mieszkaniu. 

To właśnie z tego powodu warto kupić specjalne produkty, które ten proces ułatwią. Dobrze sprawdzi się wiszący drapak dla kota . Na rynku dostępne są różne modele. Ich olbrzymią zaletą jest estetyczny wygląd. Dzięki temu pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale również stają się swoistymi ozdobami pomieszczenia. 

Jak działa drapak dla kota?

Przede wszystkim może on mieć różny kształt i rozmiar. Dobrze jest nabyć kilka odmiennych wariantów, by zapewnić zwierzęciu różnorodność. Wiszący produkt tego typu składa się z podstawy, którą montuje się np. do ściany. Do panelu głównego przyczepiony jest specjalny materiał, który przeznaczony jest do drapania. Tworzywo powinno być sztywno naciągnięte i wykazywać wysoką odporność na ścieranie. Dzięki temu artykuł posłuży przez wiele lat. 

Zalety drapaków

Niewątpliwie zakup drapaka to dobra inwestycja. Z jednej strony zapewni on kotu komfortowe warunki, bo będzie mógł pozbywać się części pazurów, a także stworzy futrzakowi atrakcyjne miejsce do zabawy. Z drugiej produkt ten pozwoli chronić wyposażenie mieszkania. Pupila oczywiście należy nauczyć, że może drapać wyłącznie w wyznaczonych strefach. Kiedy to już się uda, właściciele zapomną o porwanych obiciach foteli czy porysowanych meblach. 

Stawiaj na jakość 

Właściciel powinien dbać o swoje zwierzęta. Dlatego warto wybrać wiszący drapak dla kota, który pozwoli na łatwe ścieranie pazurków. Jest to przedmiot intensywnie eksploatowany, toteż dobrze jest stawiać na wyroby wysokiej jakości, wykonane z solidnych, trwałych materiałów.